Branża ciepłownicza

Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Kliknij tu, aby kupić filtr F9

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem nasz kraj jest na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (np. w salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry dokładne typu minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w domach, biurach lub urzędach doskonale sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak roztocza, spaliny lub sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna praca w wymagającym środowisku

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu montowane są tam, gdzie należy spełnić wysokie normy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących elektronikę.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46