Budownictwo

Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Akcesoria szalunkowe kupisz na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]