Budownictwo

Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

Sprawdź, gdzie zamówić baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też ogród czy halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]