Budownictwo

Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Potrzebujesz zlecić budowę domów drewnianych? Kliknij tu

Szereg osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również dużymi stratami energii. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to na ten moment doskonały przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak często określa się też styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają także innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można nierzadko w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał pięknie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]