Budownictwo

Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Na http://tinyurl.com/kfj5a4m zlecisz budowę domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment chętnie budowane także w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Wybierając dom z bali, trzeba zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]