szalunki, wynajem szalunków
Budownictwo

Co daje wynajem szalunków?

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie ekipy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, warto sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże koszty.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo istotna okaże się też troska o klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu, by sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi klienci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]