Budownictwo Zakupy

Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich dostaniemy także wszystkie potrzebne dodatki, tj. kółka z żabkami, wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe czy rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie złożyć cały zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich łatwo osiada kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.