Budownictwo

Dźwigar – element wykorzystywany na każdej budowie

Chcesz zamówić dźwigary? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie właściwego kształtu ścian wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są także niezastąpione przy formowaniu stropów – wówczas ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się zaraz po wylaniu i może stężeć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na potężne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. W związku z tym jego fundamentalną cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być rzetelnie dobrane i wypróbowane pod kątem odporności na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha i sosna. Nadzwyczaj istotne jest również właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym działaniem wody, spoiw i pozostałych ciekłych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem piętrowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup i przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Natomiast przedsiębiorstwa, które sporadycznie akceptują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych części konstrukcji szalunkowych.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]