Budownictwo

Jak powstają domy drewniane całoroczne?

Uzyskaj więcej informacji o domy drewniane projekty.

Drewniane domy to budowlany hit. Nowatorska budowa sprawia, że tego typu nieruchomości nie tylko prezentują się niezwykle estetycznie, ale spełniają także inne kryteria. Czy domy drewniane mogą służyć jako budynki całoroczne? Jak wyszukać architekta, który pomoże nam zbudować wymarzony dom?

Projekty domów drewnianych – energooszczędna nieruchomość

Całoroczne domy drewniane powoli stają się rzeczywistością. Polacy chętnie decydują się na wybudowanie takich posiadłości, gdyż mają one wiele walorów. Pierwsza sprawa – są one bardziej ekonomiczne niż domy z cegły. Mały ciężar domu oznacza większe oszczędności. Całoroczne domy drewniane szybciej się buduje, ponieważ są wyprodukowane z gotowych elementów. Odpadają też czynności związane z betonowaniem. Specjaliści podkreślają, że budowa odbywa się w przeciągu kilku miesięcy, dlatego konstrukcje drewniane stają się coraz bardziej powszechne. Łączą one w sobie różne elementy. Z jednej strony zniewalają tradycyjnym wzornictwem – wiele z nich jest stylizowanych na typowo tatrzańskie domki. Jednak dzięki innowacyjnym elementom dają funkcjonalność identyczną jak domy zbudowane z cegły.

Projekty domów drewnianych – nieznaczna grubość ścian

Domy drewniane nowoczesne to nieruchomości wyprodukowane z organicznych prefabrykatów, co sprawia, że są całkowicie ekologiczne. Dzięki wykorzystaniu drewnianych prefabrykatów osoby zmagające się z alergiami czują istotną poprawę samopoczucia. Całoroczne domy drewniane wyróżniają się wspaniałym poziomem izolacji cieplnej, nie trzeba ich dodatkowo ocieplać. Kolejnym walorem jest nieznaczna grubość ścian, dzięki czemu powierzchnia użytkowa nieruchomości jest większa. Domy drewniane można budować również podczas zimy, bo całość prac wykonywana jest na sucho. Kiedy postanawiamy zbudować nowoczesne domy z bali zwróćmy uwagę na to, żeby zaufać najlepszym specjalistom.

Dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]