Budownictwo Usługi

Montaż rusztowań i ich możliwe zastosowania

Na pewno każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu widział rusztowania. Te nietypowe konstrukcje wykorzystuje się powszechnie na placu budowy. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie prac na dużych wysokościach bez narażania swojego zdrowia oraz życia. Z jakich części składają się rusztowania? Gdzie dokładnie są stosowane?

Montaż rusztowań: budowa i możliwości ich zastosowania

Rusztowania zbudowane są ze słupów nośnych o przebiegu pionowym i żerdzi o przebiegu poziomym, które są solidnie przytwierdzone do słupów nośnych. Mogą być przybite, przykręcone i przywiązane. Na żerdziach umieszcza się pomosty. W rusztowaniach o najprostszej konstrukcji w roli pomostu używana jest najczęściej zwykła deska. W przypadku tych nowoczesnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów, których waga jest bardzo mała. Jeszcze wcale nie tak dawno temu dostępne były powszechnie rusztowania wykonane z rur stalowych. Odznaczały się one jednak nadzwyczaj dużą wagą. Dzisiaj rusztowania są zazwyczaj zrobione z aluminium. Aluminium ie ma zbyt dużej wagi, a jednocześnie jest naprawdę bardzo trwałe. Rusztowania stosuje się głównie w budownictwie. Powszechnie używane są rusztowania elewacyjne, które stosowane są podczas prac obejmujących modernizację zabytków, świątyń czy budynków użyteczności publicznej. Teraz rusztowania wykorzystuje jednak coraz częściej przemysł energetyczny i chemiczny.

Montaż rusztowań: usługi profesjonalnej firmy

Gdy niezbędne jest rusztowanie, dobrze jest skorzystać z usług firmy, która tego rodzaju konstrukcje wypożycza. W zdecydowanej większości przypadków montuje, a potem demontuje rusztowania. Cena za takie usługi zawsze ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma między innymi metraż rusztowania, czas, na jaki planujemy je wypożyczyć i to, czy ma zostać zrealizowany montaż oraz demontaż.