Budownictwo Usługi

Myślisz o budowie domu? Skonsultuj się z architektem

Uzyskaj pomoc architekta Kraków na https://joannaklusak.com

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Powinniśmy zatem dokładnie to obmyślić oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą nasze wysiłki, ma z pewnością projekt budynku. Mamy szansę co prawda wybrać stworzony już projekt, ale chcąc zyskać pewność, że dom okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Ze względu na to, że wielu z was nie wie, czym rzeczywiście się para, powinniśmy napisać o tym kilka słów.

O czym pamiętać przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od rezultatów spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto też zapoznać się z najważniejszymi przepisami na temat budowy domu – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, ponieważ w przypadku wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość obu projektów regulują właściwe przepisy.

Dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]