Budownictwo Zakupy

Najwięksi producenci klinkieru – CRH, Przysucha, Roben

Płytka klinkierowajest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać istotnych producentów tego produktu i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Wienerberger, CRH, Roben

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest w sprzedaży od prawie 50 lat.

Modele klinkieru

Producenci klinkieru oferują najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków.