Budownictwo

Piaskowiec elewacyjny – w zgodzie z trendami

Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie stosowany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako element ozdobny w środku nieruchomości, ale też na fasadach. Sprawdźmy zatem co tak naprawdę decyduje o jego popularności.

Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy

Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie modnym materiałem wykorzystywanym w trakcie budowy nieruchomości oraz ich ścian zewnętrznych. Można go kupić w rozmaitych odmianach kolorystycznych – od łososiowego, przez różowy aż po miedziany. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie odcieniami, fakturą i rodzajem – możemy dostać płytki o wyrównanej powierzchni, pofałdowane, połyskujące, o łupanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego materiału charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek kwarcytu. Z tego też powodu piaskowiec znakomicie spełnia funkcję reprezentacyjną – w mieszkaniach, na tarasach i jako element elewacyjny. Jest idealnym elementem na podjazdy, fontanny lub wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny jest doskonały w każdych warunkach

Niezwykle ważną cechą piaskowca jest jego ogromna niewrażliwość na drażniące czynniki środowiskowe. Płyty fasadowe prezentują się znakomicie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić ogromny atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i zagranicznych.