Budownictwo

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Jeśli szukasz sklejki Peri, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]