Budownictwo Zakupy

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Znajdź środki do ochrony drewna na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do impregnacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do ochrony drewna

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec często używany do produkcji elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz wiele innych elementów. Natomiast preparaty używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest znacznie bardziej odporna na zniszczenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]