Budownictwo

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Sprawdź abcszalunki.pl

Szalunki to to forma o charakterze tymczasowym, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Wykorzystując szalunki, można też skutecznie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również profesjonalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań i sklejki.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]