Budownictwo Usługi

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają podczas różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także zdjęte panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod określony adres. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.