Budownictwo

Z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa?

Zobacz, gdzie nabyć sklejkę szalunkową

Sklejka szalunkowa bardzo dobrze sprawdza się na placach budowy. Jest świetnym substytutem drewna, którego nie można wykorzystać do wszystkich zastosowań, jak również niepotrzebne winduje wydatki. Zweryfikujmy z czego jest ona wyprodukowana i dlaczego tak powszechnie się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – wytrzymała na uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę

Sklejka szalunkowa pozyskiwana jest z materiału drzewnego, ma wiele tzw. fornirów, wyróżnia się świetną wodoszczelnością. Do jej produkowania z reguły używa się olchę, brzozę oraz gatunki egzotyczne, np. eliotis. Jest wyjątkowo giętka, a jej właściwości zostały ulepszone dzięki zastosowaniu specjalnych filmów fenylowych. Zastosowanie kilkunastu warstw powoduje, że sklejka szalunkowa wytrzymuje również w ekstremalnych sytuacjach – przy narażeniu na uderzenia zewnętrzne oraz różnice temperatur uderzenia mechaniczne oraz różnice temperatur. Powłoczki forniru dokładnie przylegają do siebie, konstruując funkcjonalną strukturę. Na rynku znajdziemy dużo wariantów sklejki szalunkowej, uzależnionych od metody klejenia (np. suchotrwała, nieszlifowana), układu powłok lub klasy materiału. Należy także pamiętać, że nie każda sklejka nadaje się do użycia w ekstremalnych warunkach, dlatego musimy dobrze dopasować jej rodzaj.

Sklejka szalunkowa – oznacza duże oszczędności

Sklejka szalunkowa to nieoceniona pomoc przy budowie nieruchomości, sufitów oraz dachów. Jest ona elementem wspierającym system tzw. lanego betonu. Znajduje niezwykle szerokie zastosowanie – używana także do tworzenia rusztowań. Może być użyta wielokrotnie, co wiąże się z niemałymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to podstawowy asortyment w branży budowlanej. Na rynku funkcjonują firmy specjalizujące się w wypożyczaniu sklejki szalunkowej, nie musimy więc mieć własnych komponentów. W każdej chwili możemy więc bez trudu uzyskać profesjonalne materiały potrzebne na budowie.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]