Wilgoć jest ogromnym niebezpieczeństwem dla naszego budynku. Dlatego tak istotne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, która zabezpieczy go przed niebezpiecznym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach odpowiednie okażą się izolacje lekkie, jednak kiedy dom wybudowany będzie na terenie bez ujścia wody deszczowej, niezbędne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie rekomenduje się też, jeśli dom położony jest na terenie niżej poziomu wody. Istotne jest, aby wilgoć nie uszkadzała budynku wskutek napierania na jego fundamenty. Jakie zatem rodzaje izolacji przeciwwodnych się wykonuje? I w końcu – której ekipie powierzyć wykonanie izolacji przeciwwodnej?
Typy izolacji przeciwwodnych
Istnieją trzy rodzaje izolacji przeciwwodnych. Jeden typ to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, jeśli nie notuje się bezpośredniego zagrożenia ze strony wilgoci. Jeśli zaś woda okazuje się poważnym problemem, należy wykonać któryś z dwóch innych typów izolacji. Średnie wykonuje się zazwyczaj na obszarach z podłożem spoistym, bo tam nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są zaś wykorzystywane na obszarach, na których stwierdza się wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi – takie izolacje muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością i ochronić obiekt nawet przed silnie napierającą wodą.
Izolacje przeciwwodne – komu powierzyć ich przygotowanie?
Jak nietrudno stwierdzić, odporność izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo ludzi znajdujących się w domu. Dlatego musimy przemyśleć decyzję co do firmy, która je przygotuje. O czym więc powinniśmy wiedzieć wybierając ekipę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najważniejsze na pewno okażą się kwalifikacje jej pracowników – warto więc sprawdzić, jak długo działa ona w branży hydroizolacji i jak komentują ukończone przez nią realizacje wcześniejsi klienci.