Hobby i rekreacja Podróżowanie

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Szukasz korzystnej oferty wypraw? Nie wahaj się! Wejdź tu

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]