Hobby i rekreacja Podróżowanie

Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Nie zwlekaj! Sprawdź aktualną ofertę wyjazdów trekkingowych w rozsądnej cenie.

Górskie wyprawy przybierają różne formy. Od spokojnych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 stopnie trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania w toku długiej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, największym uznaniem cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]