Hobby i rekreacja Podróżowanie

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku należy podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności sprawia również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse i Shishapangmy

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]