Hobby i rekreacja Rozrywka i hobby

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży popularna w Polsce od ponad wieku i nadal znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń niż spływ, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting Dunajcem to również wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.