szkoła tenisa dla dzieci Kraków
Hobby i rekreacja Rozrywka i hobby

Tenis dla dzieci

Aktywność ruchowa jest potrzebna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zachęcić je do wysiłku? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą brać udział w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zapewni mu komfort gry, skuteczną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są także informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]