Hobby i rekreacja Podróżowanie

Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Zobacz trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich górach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle tego typu kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on niezbędny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w naprawdę trudnym terenie, a to sprawia, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także latem. Na stromych podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych narzędzi niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, które zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]