Hobby i rekreacja Podróżowanie

Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa znajdziesz tutaj

Zdobywanie wierzchołków gór to cel dużej części podróżników, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niecodziennych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają głównie sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, jak również przepiękne widoki. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]