Informatyka Tematyka witryn internetowych Usługi

Hosting SSD dla firm – szybkość ma znaczenie

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować dobry hosting dla firm?

Hosting – wybierz szybkość i bezpieczeństwo

Hosting internetowy, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, niezawodny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (dedykowany, w chmurze, VPS, albo współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, bo każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się dobry hosting?

W przypadku hostingu dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się słabą jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Ważne, żeby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.