Informatyka Tematyka witryn internetowych

Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na portal internetowy może zostać założony filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Naruszają one zasady rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google, gdyż manipulują miejscem strony w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią artykułów marketingowych przepełnionych wieloma frazami. Występuje także zjawisko wymiany linków, co jest nielegalne. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną wykryte, a to wiąże się ze znacznym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czsem aż o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej firmy pozycjonującej. Specjaliści momentalnie zidentyfikują realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać tylko prestiżowym firmom.