Kosztowności

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Zamów topazy na https://www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są cenione przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć rozmaite barwy – od bieli, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zazwyczaj obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas na rynku

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany w szczególności do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z tym kruszcem. Należy jednak dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, ale jubilerzy wykonują też innego rodzaju ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt około 1000 PLN, zaś na wykonane ze srebra wydamy czasem sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – dostępna online

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. Chcąc znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze gusta dobrze więc udać się do paru salonów – zaś to wymaga mnóstwo wysiłku. Aby tego się ustrzec, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do internetu możemy także wyszukać kolczyki czy wisiorki w niższych cenach.