Baza porad Kosztowności

Znaczenie pierścionków na palcu

To, że serdeczny palec lewej ręki przeznaczony jest na pierścionek zaręczynowy wie w zasadzie każda kobieta. Co jednak oznacza noszenie pierścionka na małym palcu prawej ręki lub na palcu wskazującym? Przyjrzymy się znaczeniu i symbolice poszczególnych pierścionków na palcach.

Co oznacza pierścionek na kciuku?

Według niektórych źródeł oznacza otwartość na modę i nowinki modowe. Według innych – jest symbolem stanu „zamążpójścia” osób homoseksualnych (choć za taki uważany jest tez pierścionek na środkowym palcu prawej ręki). W starożytnej Grecji pierścień na kciuku był też odpowiednikiem dbania o witalność i siłę (czymś w rodzaju talizmanu). U kobiet ma podobno oznaczać wysoki temperament.

Co oznacza pierścionek na palcu wskazującym?

W niektórych kulturach (np. u tradycyjnych Żydów) wskazujący palec prawej ręki to miejsce dla ślubnej obrączki. A tym palcu biskupi w średniowieczu umieszczali swoje pierścienie, zatem jest to również symbol statusu. Uważa się, że noszony na tym palcu duży pierścionek ma oznaczać, że osoba która go nosi jest ważna (bądź chce za taką uchodzić).

Co oznacza pierścionek na palcu środkowym?

Ten palec to świetne miejsce na umieszczenie dużego widocznego pierścienia. Zdaniem psychologów w ten właśnie sposób noszą się osoby, które chcą się pokazać (a także te, które chcą dodać sobie pewności siebie). Według ying&yang pierścionek na środkowym palcu pomaga rozróżniać dobro od zła i znajdować balans w życiu.

Co oznacza pierścionek na palcu serdecznym?

Przede wszystkim jest to miejsce na pierścionek zaręczynowy. Noszony najczęściej na placu serdecznym lewej dłoni, choć w Indiach czy Rosji – prawej. W Polsce kobiety noszą pierścionek zaręczynowy różnie – na prawej bądź lewej dłoni – i teraz uważajcie: symbolika dłoni mówi, że prawa ręka jest „od dawania” a lewa – „od brania” zatem osoba, która nosi pierścionek zaręczynowy na palcu lewej ręki, jest bardziej biorcą i osobą pasywną w związku. A ta, która na prawej – więcej z siebie daje i jest bardziej aktywna. Co wy na to?

Co oznacza pierścionek na małym palcu?

W niektórych kulturach może być związany ze światkiem przestępczym – jest symbolem przynależności do określonego klanu czy grupy. Istnieje tez teoria, wg. której pierścionek na małym palcu to symbol otwartości seksualnej. Może również oznaczać, że jego posiadacz to odnoszący sukces przedsiębiorca.
Obecnie, poza palcem serdecznym, nie stosuje się już symboliki innych palców tak wyraźnie – ale mamy nadzieję, że pomogliśmy wam zrozumieć co oznacza pierścionek na poszczególnych palcach. Pamiętajcie, że ich znaczenie zawsze możecie nadać sobie same!

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/znaczenie-pierscionkow-na-palcu/