Marketing i reklama Usługi

Dla firm, samorządów i organizatorów imprez – filmowanie z powietrza

Zdjęcia z lotu ptaka bez wątpienia urozmaicają każdy film. Bez znaczenia, czy rejestrowane są obszary leśne, tereny nad rzekami albo jeziorami czy może ulice metropolii, z powietrza wyglądają z reguły znacznie bardziej efektownie niż z z poziomu horyzontu. Nie zaskakuje więc to, że filmowanie z powietrza jest nieraz stosowane przez twórców przeróżnych produkcji – zarówno tych artystycznych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było bardzo kłopotliwe i drogie – wiązało się z koniecznością wynajęcia samolotu lub śmigłowca oraz użyciem stosownego ekwipunku. Dzisiaj jednakże filmowanie z powietrza jest dużo tańsze i mniej złożone pod względem logistycznym – wystarczy zastosować do tego drona. O czym pamiętać wybierając profesjonalistę, który wykona dla nas takie filmy? Kiedy należy zdecydować się na takie filmy?

Filmowanie z powietrza w spotach dla firm i urzędów

Filmowanie z powietrza to technika, którą powszechnie można wykorzystać w przeróżnych projektach marketingowych. Znakomicie sprawdza się w filmach promocyjnych. Bez znaczenia jest to, czy idzie o długie, kilkunastominutowe obrazy, czy też kilkuminutowe filmy. Ujęcia z lotu ptaka mogą składać się na większa część klipu (a w poniektórych przypadkach nawet jego całość) bądź też być jego urozmaiceniem. Filmy z tego rodzaju zdjęciami nadają się do reklamy rozmaitych branż biznesu – zarówno mniejszych inicjatyw, jak i dużych przedsięwzięć. Doskonale zdają egzamin również w promowaniu aktywności instytucji zajmujących się ochroną przyrody czy samorządów (w szczególności, jeśli chodzi o filmy kierowane do turystów oraz dotyczące budowy infrastruktury). Filmowanie z drona to też świetny sposób na to, by zaprezentować rozmiar i stopień zaawansowania różnych inwestycji – m.in. drogowych, przemysłowych bądź budowlanych.

Filmowanie z powietrza – jak wybrać profesjonalistę obsługującego drona?

To, jak będą wyglądały filmy z zdjęciami z drona zależy w znacznym stopniu od kwalifikacji operatora urządzenia. Dużo w temacie jego kwalifikacji, a także klasy drona i zamontowanej w nim kamery, powiedzą nam klipy, które dana firma dotychczas zrealizowała – zwykle mamy możliwość przejrzeć je w portfolio na stronie www. Sterujący sprzętem rejestrującym winien dysponować też świadectwem kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego zdolności i pozwalającym na legalne odbywanie lotów komercyjnych w zasięgu wzroku (VLOS) i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).