Ogrodnictwo i architektura ogrodowa

Kto powinien kupować w szkółce drzew i krzewów

Drzewa i krzewy to niewątpliwie kluczowe elementy naszego ogrodu. Przy aranżacji rabatów warto nie zapominać tak o tym, by wybrać rośliny dostosowane do oświetlenia w ogrodzie, jak i o tym, aby zdecydować się na te okazy, które są w dobrym stanie. Dlatego nie powinniśmy kupować okazów dostępnych w hipermarketach – nierzadko bowiem bywa tak, że po paru miesiącach obumierają. Zdecydowanie korzystniejszym wyjściem okaże się zakup okazów w sprawdzonej szkółce drzew i krzewów – tym bardziej, iż te firmy działają w różnych miejscowościach. Czym cechują się okazy sprzedawane w takich szkółkach? W jakich przypadkach naprawdę musimy zdecydować się na ich kupno?

Szkółka drzew i krzewów – co sprzedaje?

Rośliny, które oferuje szkółka drzew i krzewów cechują się przede wszystkim dużą wytrzymałością, a ta sprawia, iż doskonale zdają egzamin w ekstremalnych warunkach. Ze względu na to, iż hodowane są w pojemnikach, nie straszne są im przymrozki oraz duże opady, zaś ich nasadzenie nie pochłania dużo czasu, a to niewątpliwie okaże się naprawdę ważne w przypadku sporych działek. Ważne jest też to, iż szkółka drzew i krzewów proponuje najróżniejsze gatunki roślin – kupimy w niej więc wszystko, czego potrzeba i bez komplikacji wykonamy więc nawet szczególnie oryginalne plany.

Kto powinien postawić na szkółkę drzew i krzewów?

Odpowiednia jakość roślin uprawianych w szkółce drzew i krzewów, a także szeroki wybór powodują, iż jest to świetne wyjście dla przedsiębiorstw ogrodniczych urządzających tereny zielone w publicznych miejscach – między innymi przed urzędami lub też parki. Rzecz jasna taki zakup okaże się doskonałym wyjściem również wówczas, kiedy aranżujemy prywatny ogród – szczególnie, jeśli lubimy szeroki asortyment i dostępność rzadziej spotykanych roślin oraz ważne jest dla nas to, by rośliny poradziły sobie także z najtrudniejszymi mrozami.