Ogrodnictwo i architektura ogrodowa

Zielone dachy i podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają używania profesjonalnych substratów, które pozwolą osiągnąć znakomite rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość składników mineralnych

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego bardzo istotne jest dobranie wysokiej jakości komponentów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie pojawiła się bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które zapewnią znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie różnych rodzajów minerałów. W skład mieszanek dostępnych na rynku wchodzą np. piasek, keramzyt, ziemia wrzosowa, materiały sztuczne. Ziemie różnią się od siebie zawartością próchnicy, odczynem PH i właściwościami chemicznymi.

Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj specjalistyczny substrat na dachu

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki roślin, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać również krzewy. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. Natomiast podłoża ekstensywne są stworzone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, rojniki i zioła. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.