Podróżowanie Rozrywka i hobby

Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Szukasz więcej informacji o aktywnych wakacjach dla singli? Idealnie trafiłeś! Wejdź tutaj.

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy w każdy urlop chcą zrobić coś spektakularnego, czego dotąd nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne sporządzają interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Okazja na nawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wycieczki

Aktywne wyprawy to rzetelnie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć różne regiony naszej ojczyzny i świata od kompletnie innej strony. Plan takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego leżaka na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to dodatkowo perfekcyjna szansa, żeby nabyć przydatne kwalifikacje, ponieważ częstokroć wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania mechanizmów przetrwania na określonym terenie. Podczas wycieczki w góry można m.in. nauczyć się używania raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba też nadmienić, że taka wycieczka w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko europejskie góry

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to głównie wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są szczyty w bliższych i dalszych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Katanii, Palermo oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu poradzą sobie również podczas wyprawy na Wyspy Komodo lub w Himalaje.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]