Podróżowanie

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Na www.exploruj.pl poznasz pełną ofertę skitur.

Gros turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Intensywne, ale bardzo satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego odpoczynku w górskiej chacie i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich czaru w trakcie stosunkowo trudnych, ale niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów i nart.

Chcesz mieć pewność, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są zdecydowanie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni wyłącznie do skitur odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o poradę instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]