Baza porad Podróżowanie Tematyka witryn internetowych

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Odwiedź visitmalopolska.pl. Znajdź ładne miejsca w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc często ciężko odnaleźć się w natłoku wiadomości o ciekawych zabytkach oraz najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz hotele, motele i schroniska położone w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, urok parków krajobrazowych i narodowych oraz regiony agroturystyczne.

Portal o zabytkach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne tatrzańskie miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów w Polsce.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego