Rozwiązania dla przemysłu

Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Poszukujesz wzmacniacza kanałowego? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać kanały naziemne. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą rolą jaką pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy jak funkcjonuje to urządzenie i na jakich częstotliwościach działa.

Wzmacniacz kanałowy – zwiększanie mocy sygnału TV

Na rynku znajdziemy ogromną ilość urządzeń, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają na przykład w górach, stacjach metra i w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – nie straszny im deszcz ani śnieg.

Wzmacniacz kanałowy – kilka oddzielnych wejść

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy posiada cztery odrębne wejścia – przykładowo VHF lub UKF(FM). Moduły mogą mieć zastosowaną technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. Zależnie od modelu ma również 3 lub 4 dedykowane filtry UHF – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGITmax HD. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w niezależne zasilanie i kontrolki sygnalizacyjne.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]