Rozwiązania dla przemysłu

Kabel koncentryczny – aby telewizor działał sprawnie

Więcej o kablu koncentrycznym

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć interesujący program bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupić można bez najmniejszych problemów w sklepach , które oferują artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sprzedaży znajdują się obecnie przeróżne kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel wyróżnia się doskonałym poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzą się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci telewizyjnych tak niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie elementów różnego rodzaju. Na ogół rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz domów, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]