kabel światłowodowy
Rozwiązania dla przemysłu

Kabel światłowodowy – krótka charakterystyka

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromne osiągnięcie techniczne. Możliwości jego użycia jest naprawdę wiele. Nie jest przesadą stwierdzenie, że kabel światłowodowy jest stosowany niemalże w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Jest to technologia wyjątkowo zaawansowana, która charakteryzuje się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy stosowany jest między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest na ten moment praktycznie nie do zastąpienia, jeżeli w grę wchodzą łącza telefoniczne. Za ich sprawą połączenia pomiędzy centralami a abonentami nie zawodzą, a ryzyko błędu jest bardzo małe bądź żadne. Połączenie jest bardzo dobre, co przekłada się na najwyższą jakość tego, co usłyszeć możemy po drugiej stronie słuchawki aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie też rozgłośnie TV. Kable światłowodowe odznaczają się małą wagą, co sprawia, że idealnie sprawdzają się podczas transmisji realizowanych na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są niezbędne dla zapewnienia doskonałej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które dzisiaj znaleźć można na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najlepsze poddawane są na etapie wytwarzania niezwykle szczegółowej kontroli technicznej, dzięki czemu nie trzeba bać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Użycie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy wyróżniające doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, która sprawia, że kabel odporny jest na działanie szkodliwych czynników i tym samym może dłużej pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bez wątpienia potężny krok do przodu, jeżeli chodzi o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]