Rozwiązania dla przemysłu

Kable RTV i internetowe

Tu zamówisz kable RTV.

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, głównymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe jest przesłanie informacji do kolejnych węzłów i gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, firmy montujące sieci starannie wybierają używane przez siebie przewody. Ich wybór może okazać się przyczyną dużych trudności – wszak w zależności od sytuacji powinniśmy użyć odmiennych przewodów. Istotna jest też ich solidność, bo sieci muszą posłużyć przez co najmniej kilkanaście lat eksploatacji. Jak zatem wybierać kable RTV? Jakie ich typy wyróżniamy?

Przykłady użycia kabli RTV

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne czy połączeń telefonicznych. Jak nietrudno stwierdzić, kable światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które wędruje po odpowiednio przystosowanym do tego materiale szklanym. Oprócz tego stosowane są też przewody koncentryczne, które stosuje się zwykle do transmisji impulsów o małej częstotliwości. Tego typu kable wykorzystywane są najczęściej do transmisji danych bezpośrednio do abonentów.

Kable RTV – jak wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie jest prosty. Dlatego firmy zakładające tego rodzaju sieci najchętniej stawiają współpracę ze sprawdzonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy gwarancję, że składająca się z nich sieć okaże się zawsze niezawodna. Najlepiej postawić na tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez siebie kable RTV. Istotne będzie także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji i świadczy porady w razie trudności – wszak to wytwórca musi doskonale znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi wykonanie funkcjonalnej instalacji.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]