Rozwiązania dla przemysłu

Kiedy warto zastosować wzmacniacz DVB-T?

Więcej informacji o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie telewizji stało się obecnie codziennością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Najlepszym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że dobrym wyjściem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale również radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Obecnie stosować można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – potęguje on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]