Rozwiązania dla przemysłu

Nadajnik optyczny do transmisji danych

Znajdź nadajnik optyczny

Z uwagi na to, iż niemal wszyscy korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach być naprawdę bezpieczne. Nie może więc dziwić, że elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – tylko tak możliwe jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Głównymi elementami są oczywiście przewody, jednak – jak łatwo stwierdzić – bez innych części właściwe działanie sieci nie byłoby osiągalne. Innymi ważnymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła przekazywane później za pomocą światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po źródle informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są w ten sposób transmitowane światłowodami, zaś potem transformowane przez detektor, aby dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które wyróżnia się niewielkim wypaczeniem danych i niezawodnością – z tego powodu niemal absolutnie wyparł już inne technologie.

U kogo zamówić nadajnik optyczny?

Aby sieć była efektywna i niezawodna, do jej wykonania należy wykorzystać tylko elementy wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy pomyśleć już podczas planowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym montażem instalacji zaleca się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w przypadku problemów podczas instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]