Szkolnictwo

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Potrzebujesz więcej wiadomości o kursie Photoshop? Doskonale trafiłeś! Kliknij tu.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje wiele programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako narzędzie do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się głównym softwarem game devów oraz artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, farbami olejnymi bądź akwarelami. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą kursu

W praktyce nauka digital paintingu przebiega w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać niezbędne triki wykorzystania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie prowadzonym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]