Szkolnictwo

Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak dobrej oferty kursu Blender!

Świat rysunku bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując wykonywanie swoich prac tylko w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie wielkich nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który jednocześnie jest całkiem darmowy.

Kursy Blender 3D najlepiej w niewielkich grupach

Korzystanie z każdego programu można przyswoić sobie samemu, jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa dość frustrujący. Dlatego też uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno poznali program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez kursanta wskazując elementy, które trzeba poprawić oraz proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, żeby był on prowadzony w małych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w świecie projektowania i gier wideo

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie zdolnością poszukiwaną i cenioną zwłaszcza w branży projektowej, filmowej i gier komputerowych. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza więc pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu hobbyści oraz artyści pragnący poszerzyć swoje obecne umiejętności bądź znaleźć nowe drogi ekspresji.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]