Urządzanie domu

Drewniane podłogi

Zamów drewnianą podłogę

Eleganckie oraz ekologiczne podłogi drewniane z roku na rok nie tracą na popularności. Podłoga jest najważniejszym elementem domu. Dlatego jej wyborowi należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Kolor oraz kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów wpływa na elegancji wygląd wnętrza. Drewniane podłogi to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokryć do domów i mieszkań.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Głównymi walorami podłóg drewnianych, które wpływają na ich popularność są m.in. piękno, twardość, czy antyalergiczność. Dodatkowo drewniane podłogi posiadają dobrą izolację akustyczną. Drewnianą podłogę można wielokrotnie cyklinować i lakierować, a po każdym takim zabiegu wygląda jak nowa.

Gatunki drzew, które najlepiej nadają się do produkcji podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe, a także ładnie się starzeje. Posiada udowodnione właściwości antybakteryjne. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Pojawienie się gatunków egzotycznych pozwoliło na układanie drewnianych podłóg w pomieszczeniach zarezerwowanych dotąd dla innych materiałów np. na ogrzewaniu podłogowym.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]