Urządzanie domu

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś poczekać dwie doby, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w pokoju. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]