Usługi z zakresu finansów

Frank szwajcarski – jego aktualne przeliczniki znajdziesz w kantorze online

Na nordiqa.com/kurs-chf.html przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o kursie franka.

O franku Polacy wiedzą mało, właściwie raptem tyle, że jest to ta waluta, w której mnóstwo osób wzięło niegdyś kredyty hipoteczne, które obecnie ciężko im spłacić. Tymczasem historia tej waluty jest dość ciekawa.

Waluta słynna ze swojej ogromnej stabilności – frank szwajcarski

Oczywiście, frank szwajcarski to narodowa waluta Szwajcarii, jednak jest to też obowiązujący środek płatniczy w Liechtensteinie. Tak jak dolar amerykański, jen oraz euro, frank szwajcarski jest uważany za jedną z najważniejszych walut dzisiejszego świata. Jednak nie był to pierwotny pieniądz, który został wprowadzony do obiegu na terenie Szwajcarii. Frank w rzeczywistości pojawił się dopiero w połowie XIX wieku i zastąpił liczne miejscowe waluty, które uprzednio były używane w poszczególnych kantonach. Przez prawie dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej ogromnej stabilności, stawiając opór między innymi destabilizacji w latach kryzysów dyplomatycznych i ekonomicznych, jakich doznaliśmy w XX oraz XXI w. Niewiele osób wie, że frank szwajcarski nazywany jest jedną z piękniejszych walut świata. Jego banknoty emitowane od połowy 90-tych charakteryzują się niecodzienną pionową orientacją oraz zdumiewającą kolorystyką. Na frankach można podziwiać osobistości z obszaru kultury (na przykład Sophie Taeuber-Arp, Arthura Honeggera czy Charlesa-Ferdinanda Ramuza), a nie jak przeważnie bywa – wizerunki działaczy politycznych, wojskowych lub monarchów. Natomiast tematem nowej, dziewiątej serii banknotów są nauka, kula ziemska oraz przyroda.

Kantor online – tu sprawdzisz aktualny kurs franka szwajcarskiego

Frank szwajcarski nieprzerwanie cieszy się znacznym zainteresowaniem inwestorów, niemniej jednak jego notowania obserwują też ciekawością kredytobiorcy z niespłaconymi zobowiązaniami w tej walucie. Aby poznać aktualny kurs franka szwajcarskiego, rekomendujemy odwiedzać na stronę kantoru online, gdzie notowania franka aktualizowane są w parusekundowych odstępach. Tu można również przeanalizować fluktuacje wartości franka w wskazanym roku. Jest to opcja potrzebna frankowiczom czuwającym na odpowiedni moment, aby zlecić wymianę waluty, a także inwestorom analizującym przed spłatą kolejnej części kredytu swoje następne działania.