Usługi z zakresu finansów

Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Nie udało Ci się znaleźć kantoru wymiany walut? Wejdź na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze do tej pory funkcjonują hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory online, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet to mniejsze spready

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z poprzedniego dnia. Drugim i bardzo znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) lub w określonym przez nabywcę dniu.

Kto używa kantorów online?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób ceniących sobie komfort, a także dużą wolność w zarządzaniu własnymi funduszami. Używają ich także kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej i osoby studiujące bądź pracujące za granicą. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.