Usługi z zakresu finansów

Kredyt gotówkowy najlepiej zaciągnąć z pomocą doradcy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy uzyskać tak nawet niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również być sposobem sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – są w stanie uzyskać nawet 500 000 złotych. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu środki trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go nawet klienci z niedużymi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, bo tak jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na dowolny cel – tak na kupno sprzętu AGD, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, iż nietrudno wówczas o błędy, a ich efektem są zwykle duże finansowe problemy. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przeanalizować, porównując tak oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych komplikacji.