Usługi z zakresu finansów

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Wejdź na https://flobo.io/mass-collect/, aby uzyskać odpowiedź na pytanie co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę stosunkowo prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, przelew pocztowy bądź standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na eliminację prawdopodobnych błędów, które mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i niektóre banki spółdzielcze) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca rozlicza około 100 faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze śledzenie przychodzących należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]